417 [Omcirkeld]; Genève [Zwarte pen. Op fragment van etiket met gestreepte kaderlijn]
Achterkant paneel midden boven
sticker
RCE.NK2825 [Met barcode. Naoorlogs]
Achterkant parkettering rechts onder
nummer
NK2825 [Groen krijt]
Achterkant parkettering midden onder
etiket
[Fragment van etiket met gestreepte kaderlijn. Waarschijnlijk Goudstikker- of Goudstikker/Miedl-etiket. Met opschriften '...mer' (A. Grimmer = naam kunstenaar?) en '4...' (49x86 = afmetingen?). En met groot opschrift '417 Geneve' (zie onder)]
: Deze herkomstnaam is onzeker. Het is niet duidelijk of het stuk na de oorlog in Amsterdam of in Bad Tölz is aangetroffen. Het stuk heeft geen Münchennummer. F. Schneller was een compagnon van A. Miedl en had een depot in Bad Tölz dat Miedl tijdens de oorlog gebruikte als opslagplaats. Zijn neef Josef Schneller was een voormalig werknemer van Miedl.
Er zijn geen of onvoldoende herkomstgegevens uit de periode 1933-1945 over dit object bekend. Na onderzoek zijn tot op heden geen bronnen gevonden die informatie over de herkomst kunnen geven. Daarom is er geen uitspraak te doen over mogelijk verdachte herkomst of mogelijk onvrijwillig bezitsverlies.
De herkomst van dit schilderij is niet sluitend. Het is niet bekend hoe, aan wie en onder welke omstandigheden het schilderij uit het bezit is geraakt van kunsthandel S. Hartveld, Antwerpen. Het is niet bekend van wie, hoe en onder welke omstandigheden J. Dik jr. het schilderij heeft gekocht. Op 6 december 1941 verkocht J. Dik jr, Amsterdam het schilderij aan B. Lohse, ten behoeve van de collectie van H. Göring. Vervolgens is het schilderij in 1944 door een ruil met H. Göring in bezit gekomen van kunsthandel Goudstikker/Miedl.