Meisje in keuken

Chardin, J.B.S.

Objectinformatie

Meisje in keuken

Verbronsde eikenhouten rococo pâtelijst (1920)
Een vrouw in bruine kleren met wit hoofddeksel en wit schort zit op een houten stoel , in haar handen heeft ze een mes, bij haar voeten staat een kom met etenswaren, op de voorgrond is een pompoen te zien en op de achtergrond een aantal pannen.
NK3243
oude kunst
schilderij

Reconstructie van de herkomstgeschiedenis

: Onbekend - veiling
: veiling
:
: G. Wildenstein, Chardin, Zürich, 1963, p. 170

* -
: Lane, Sir H.
: collectie
: Londen
: G. Wildenstein, Chardin, Zürich, 1963, p. 170

: Wildenstein, G.
: kunsthandel
: Parijs
: G. Wildenstein, Chardin, Zürich, 1963, p. 170

: David-Weill, D.
: collectie
: Parijs
: G. Wildenstein, Chardin, Zürich, 1963, p. 170

* -
: Mannheimer (2), F.
: collectie
: Parijs
: ICN inventariskaart; Archief SNK nr.24, 430, 441, 871; G. Wildenstein, Chardin, Zürich, 1963, p. 170

: Mendelssohn & Co.
: Amsterdam
: Na het overlijden van F. Mannheimer op 9 augustus 1939 werd zijn boedel failliet verklaard. De collectie ging over naar de bank Mendelssohn & Co die een grote vordering had op de boedel. De bank verkocht het in Frankrijk aanwezige deel van de collectie in 1944 aan de Dienststelle Mühlmann.

- *
: Mühlmann, Dienststelle
: Den Haag
: De Dienststelle Mühlmann verwierf in 1944 het Franse deel van de collectie Mannheimer.

In beheer gekomen bij het Rijk

Na 1945-05-05

Huidige restitutiestatus

Geen verzoek

Onderzoeksbevindingen

Er zijn geen of onvoldoende herkomstgegevens uit de periode 1933-1945 over dit object bekend. Na onderzoek zijn tot op heden geen bronnen gevonden die informatie over de herkomst kunnen geven. Daarom is er geen uitspraak te doen over mogelijk verdachte herkomst of mogelijk onvrijwillig bezitsverlies.

De herkomst is niet sluitend. Dit object behoorde tot de collectie van F. Mannheimer. Het is niet bekend wanneer, van wie en onder welke omstandigheden F. Mannheimer dit schilderij heeft verworven. Bij het overlijden van Mannheimer in 1939 werd zijn boedel failliet verklaard. Na het faillisement van F. Mannheimer werd het deel van de collectie dat zich in Frankrijk bevond bij de Firma Chinue opgeslagen. Via Duitsland kwamen de werken na de oorlog weer terug naar Nederland.

SNK Aangifteformulier

Onbekend
status onbekend
Archief SNK nr.441
20683
1951-04-27