Gebruik vingers voor zoom en navigatie. Scroll buiten de afbeelding.
Cassone van notenhout, model: laag, koffervormig met bolrond voorbord, beschilderd met tussen Corintische zuilen zittende vrouwenfiguren: Fortitudo, Justitia, Temperantia en Prudentia.
onbekend
Objectinformatie
Cassone van notenhout, model: laag, koffervormig met bolrond voorbord, beschilderd met tussen Corintische zuilen zittende vrouwenfiguren: Fortitudo, Justitia, Temperantia en Prudentia. Kist van beschilderd populierehout. De kist rust op de zijkanten, die met heraldische figuren beschilderd zijn en ijzeren handvatten dragen. Het front is halfrond en in grisaille beschilderd met door Corinthische zuilen gescheiden, zittende vrouwenfiguren, die van links naar rechts Fortitudo, Justitia, Temperantia en Prudentia symboliseren. De onderdorpel is schuin geplaatst, uitgeschulpt en op de hoeken in grisaille beschilderd met twee in zeilen blazende kinderkopjes, voorspoedige wind symboliserend.
Uit het herkomstonderzoek naar de periode 1933-1945 komen geen indicaties naar voren die wijzen op mogelijk onvrijwillig bezitsverlies.
De herkomst van dit object is niet helemaal sluitend. Het is niet bekend van wie, wanneer, hoe of onder welke omstandigheden O. Lanz uit Amsterdam het object heeft verworven. Dit object werd tussen 11 mei 1934 en 1 oktober 1934 als eigendom van O. Lanz tentoongesteld op de tentoonstelling Italiaansche Kunst in Nederlandsch Bezit in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Op 23 maart 1935 overleed O. Lanz te Amsterdam. Op 11 maart 1941 kocht H. Posse de collectie Lanz en bloc van de nabestaanden van O. Lanz ten behoeve van het beoogde Führermuseum in Linz. Er zijn geen aanwijzingen dat deze transactie onvrijwillig was.