: In een brief aan de SNK d.d. 23 maart 1948 liet Bankierskantoor M. van Embden weten dat: 'Uit bijlage [...] blijkt, dat het zeer langdurige proces tegen de Fa. Langton Douglas Ltd. uiteindelijk te onzen gunste werd beslist, waardoor de litigieuze schilderijen definitief aan ons als pandhouders werden toebedeeld.'
Er zijn geen of onvoldoende herkomstgegevens uit de periode 1933-1945 over dit object bekend. Na onderzoek zijn tot op heden geen bronnen gevonden die informatie over de herkomst kunnen geven. Daarom is er geen uitspraak te doen over mogelijk verdachte herkomst of mogelijk onvrijwillig bezitsverlies.
De herkomstgegevens van dit schilderij zijn niet sluitend. Het is niet bekend van wie, hoe of onder welke omstandigheden de kunsthandel R. Langton Douglas uit Londen het schilderij heeft verworven. Het is niet bekend onder welke omstandigheden N.V Bankierskantoor M. van Embden uit Amsterdam het schilderij van kunsthandelaar R. Langton Douglas heeft verworven in 1940, vermoedelijk gaat het om een onderpand voor een schuld. Het is bekend dat de Verwalter H. Stein van N.V Bankierskantoor M. van Embden, het schilderij in 1942 verkocht heeft aan Dienststelle Mühlmann.